Fanzin

BACTEREMIA – KOLUMBIE VÁS NAUČÍ, CO JE BRUTALITA

Ahoj Bacteremia, povězte nám něco o historii kapely.  
Bacteremia se zrodila v roce 2016 a hlavní ideou bylo dělat Brutal Death Metal. Už něco přes 10 let se Bacteremia na scéně potkává s uznávanými kapelami národní i světové scény brutal death jako např. Malignancy, Dehumanized, Devourment, Putrid Pile, Suppuration, Internal Suffering, Goretrade mimo jiné. Naše první album "Cerebral Wrong Settings" vyšlo u italského labelu Permeated Records, se kterými jsme už hodně dokázali.

PRŮMYSLOVÁ SMRT INTERVIEW

Ahoj chlapi, je skvělý vás zase potkat! Tak jdeme na rozhovor. Zdar zdar, tady je Průmyslová smrt, díky za možnost rozhovoru, jak říkáš pojďme na to!!!!

V DOBĚ MORU INTERVIEW

Ahoj kluci, představte nám V DOBĚ MORU. Kdo jsou členové kapely?

Zdarec. Naše banda vznikla někdy koncem zimy roku 2008 na troskách kapely Reakce na změnu. Smečkou prošli dva basáci a naše aktuální sestava je Wojtis - zpěv, Martin - kytara, Michal - bicí a Ola - basa, kterej je s náma od minulého roku.

BOLESNO GRINJE INTERVIEW

Chorvatská grind core scéna není tolik sledovaná jako undergroundové dění v jiných zemích. BOLESNO GRINJE může být jasným důkazem, navíc měla tahle smečka tu smůlu, že od r. 2007 až do roku 2014 mělo pár členů kapely zákaz vstupu do zemí EU.


DAN LILKER: Legenda

Show Brutal Truth na Obscene Extreme 2014 bylo poslední vystoupení této kapely v Evropě, uzavření grindové kapitoly a také příběhu Dannyho Lilkera. V kolika skvělých kapelách byl tento muž zastoupen? Jen namátkou Nuclear Assault, Brutal Truth, Anthrax, S.O.D., Venomous Concept. 

WEHRMACHT: Pozor na žraloka

Wehrmacht a Cryptic Slaughter byly mezi prvníma kapelama, který zkombinovaly rychlost thrash metalu s nespoutanou energií hardcoru a punku. 

NUNSLAUGHTER: Ďábelské metalové rouhání

NUNSLAUGHTER z Clevelandu, Ohio byli založeni v roce 1987 a za více než dvě desetiletí vydali téměř 120 rouhačských nahrávek bez toho, aby slevili ze svého drsného, old schoolového death/thrashového zvuku nebo image kristových ničitelů. 

TWISTED TRUTH: Obracení lidi v prach

Zdá se, jakoby každá kapela v Česku měla vlastní osobitost, zvláště v grindcoru. Nikdo by kvůli široké paletě úletů v téhle scéně nemohl definovat, co je “český grind”. Twisted Truth byl v 90. letech jeden z prvních počinů, který tenhle žánr reprezentoval, ale tihle hoši přidávají svou vlastní trošku divného humoru, chytlavých songů a podivných textů.

WHORESNATION: Matraque! Matraque!

Tihle šíleně rychlí Francouzi jsou ve své zemi jednou ze špiček grindcoru vedle kapel jako Chiens, Filthy Charity, Doomsisters atd. Tihle chlapíci mají šílený počet 150 koncertů během 4 let a Evropu tak vzali hlučným a rychlým útokem. Grindcore bez příkras. Hrubost a síla. Agrese a vztek. A vždy s texty, co mají opravdu smysl. Grind je protest!

THE KILL: Rychle. Krátce. Nahlas.

Austrálie má skvělou extrémní scénu a na OEF jsme si užili hudbu mnoha australských kapel. Ale když myslíme grindcore v jeho nejčistší podobě, jméno, které nám nepochybně vytane na mysli, je The Kill. 

Chiens Interview

A peaceful sleeping dog was responsible for the name of one of the faster, insanely aggressive grindcore bands from France. Chiens are ready to fill the battlefield with fast blast beats, loud screaming and frenetic riffing. What more an OEF fan could need?

Gutalax Interview

Attention freaks! These coprophage heroes have grown a lot since their last show at OEF 2012. They make dance the world, with massive tours from Mexico to Russia, and they are coming back to our festival to destroy the stage and spread confetti and shit everywhere… so be careful … Gutalax is coming to Trutnov… yay!

Master Interview

We are really excited to interview Mr. Paul Speckmann, bassist and leader of Death Metal legend Master. Master is one of those bands that come to mind when you think about early days in Death Metal. 


The Kill Interview

THE KILL music could be defined as fast and unrelentless sound explosions, but still falls short to display the brutality of their noise. These Australians are ready to play fast for the first time at OEF stage. Be ready Obscene Extreme, THE KILL are coming to grind Europe!!!

Jesus Cröst Interview

Note: We have this nice interview with JESUS CRÖST before they went dead. But we think is a good one with really interesting points. So grind and football fans be ready to hear the last words of JESUS CRÖST.


Bolesno Grinje Interview

The Croatian grind core scene is not that well-known like the underground scenes in other countries. BOLESNO GRINJE is the proof. The reason is that from 2007 till now some band members were prohibited to enter EU countries. But in 2014 they want to bring back their sound to OEF 2014.

Final Exit Interview

Great news! We interview japanese duo FINAL EXIT.Since 1994 this guys creates no mercy blasting grind noise, suitable for freaks. Noisier and faster than ever, they are ready to party with us in their 20 year anniversary in 2014! The answers are short, fast and loud, so no more words needed. Just read and don’t think! BLEAAAUUURGHH!!!!

Machetazo Interview

MACHETAZO is a band from La Coruña (Galicia, Spain). Since 20 years they destroy eardrums with their extreme unmerciful death grind. The best way to celebrate so many years grinding is their new album, “Ruin”. That’s the main reason to interview Dopi, drummer and vocals of MACHETAZO.

Agathocles Interview

Agathocles is a great piece of grind history. Strong convictions lead their way since the beginning of the band, and they believe that even a small action can have a big impact in our lives. Agathocles shows us their ideals in their records and actions, so we were eager of an interview with the band to understand their point of view of this world.